Jak szybko wyczyścić szafki łazienkowe z lustrem?
Jak szybko wyczyścić szafki łazienkowe z lustrem?

Czyszczenie szafek wiszących w środku. Jak często to robić?

Szafki łazienkowe wiszące z lustrem to bardzo praktyczne meble łazienkowe, zwykle montowane ponad umywalką. Lustro, w które wyposażone są ich fronty, świetnie sprawdzają się do wykonywania codziennych zabiegów higienicznych – pielęgnacji, makijażu, golenia się, układania fryzury i wielu innych.

Ze względu na swoją lokalizację, wiszące szafki łazienkowe z lustrem są jednak szczególnie narażone na zabrudzenia – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Warto więc regularnie kontrolować ich stan, raz w tygodniu wyczyścić lustra, a od czasu do czasu dodatkowo opróżnić także zawartość szafki i dokładnie wyczyścić mebel w środku. Nie należy także zapominać o bokach i spodzie szafki – są to bowiem miejsca, które są również narażone na zabrudzenia.

Zanim przystąpimy do czyszczenia szafki łazienkowej, należy wyjąć z jej środka wszystko, co się tam znajduje. W pierwszej kolejności dokładnie czyścimy wnętrze szafki na mokro. W tym celu warto użyć dedykowanego do czyszczenia mebli preparatu i miękkiej ściereczki z mikrofibry lub gąbki. Po usunięciu zabrudzeń, wycieramy szafkę do sucha ręcznikiem papierowym lub ściereczką. Zanim umieścimy w środku kosmetyki i akcesoria, także je warto przetrzeć, zwracając szczególną uwagę na spody opakowań.

Jak szybko i sprawnie wyczyścić szafki łazienkowe z lustrem z zewnątrz?

Lustra to jedne z najważniejszych elementów dekoracyjnych w naszym domu. Aby zawsze cieszyły oczy i prawidłowo spełniały swoją funkcję, należy regularnie je czyścić. Ma to szczególne znaczenie w łazience, czyli pomieszczeniu, w którym bierzemy kąpiel, prysznic oraz wykonujemy rozmaite zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne. Lustra pod wpływem kontaktu z parą wodną, kosmetykami i innymi czynnikami tracą swoją przejrzystość, pojawiają się na nich plamy i zacieki, których obecność obniża ich estetykę oraz powoduje, że całe wnętrze przestaje prezentować się estetycznie. Istnieje jednak na to rada!

Szafki łazienkowe z lustrem i oświetleniem należy czyścić przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej robić to przy okazji regularnego sprzątania łazienki. Do czyszczenia lustrzanych powierzchni należy używać delikatnych środków czyszczących, przeznaczonych do pielęgnacji luster i szyb. Najlepiej nanieść odrobinę płynu na ściereczkę i przetrzeć nią lustro w kierunku od góry do dołu. Trudniejsze do usunięcia plamy i zacieki warto potraktować tym samym preparatem punktowo, pozostawiając go przez chwilę w miejscu zabrudzenia. Na ostatnim etapie czyszczenia wiszące szafki łazienkowe z lustrem wycieramy do sucha niepylącym ręcznikiem kuchennym – przejrzyste, czyste i wyglądające jak nowe lustra gwarantowane!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl