Jak dobrać szafkę pod umywalkę do łazienki?
Jak dobrać szafkę pod umywalkę do łazienki?

Na co patrzeć poszukując idealnej szafki pod umywalkę?

Szafka do łazienki pod umywalkę to mebel, który jednocześnie spełnia kilka funkcji. Po pierwsze, to na nim umieszczona jest umywalka, czyli jeden z podstawowych elementów ceramiki łazienkowej, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Po drugie, szafka pod umywalkę zapewnia nam miejsce do przechowywania – w jej wnętrzu najczęściej trzymamy kosmetyki, zapasy produktów, ręczniki, a także drobny sprzęt do higieny i pielęgnacji. Wreszcie, szafka łazienkowa pod umywalkę to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych pomieszczenia – jej wygląd w dużej mierze warunkuje stylistykę, w której utrzymana będzie nasza łazienka.

Wszystkie te funkcje muszą zostać uwzględnione przy wyborze odpowiedniego mebla. Urządzając od podstaw lub remontując domową łazienkę, należy przede wszystkim wybrać szafkę, która będzie pasowała do wymiarów pomieszczenia. Przed zakupem mebla należy więc koniecznie wymierzyć miejsce, w którym docelowo ma znaleźć się szafka i wybrać mebel o odpowiednich wymiarach. Drugą kwestią jest materiał, z którego wykonana będzie szafka. Ze względu na dość wymagające warunki panujące w łazience, warto postawić na mebel odporny na wilgoć i parę wodną. Na ostatnim etapie należy natomiast zastanowić się, w jakim stylu docelowo ma być utrzymana nasza łazienka.

Stylistyka i funkcjonalność pomieszczenia a konstrukcja szafki pod umywalkę

W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki i zróżnicowany wybór szafek pod umywalkę. Są to meble utrzymane w różnych stylach, kolorach i o zróżnicowanych sposobach montażu. Do wyboru mamy zarówno klasyczne szafki stojące, które świetnie odnajdą się np. w łazienkach urządzonych w stylu vintage, skandynawskim i retro, jak i meble wiszące – idealne do łazienek w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

Szafka pod umywalkę do łazienki na nóżkach jest łatwa i mało wymagająca w montażu – wystarczy ustawić ją w wybranym miejscu i cieszyć się jej funkcjonalnością. Jej wiszący odpowiednik wymaga natomiast odpowiedniego zamocowania do ściany i wykonania otworów montażowych. Przez wielu uznawany jest jednak za rozwiązanie praktyczniejsze – wisząca konstrukcja mebla wizualnie odciąża bowiem pomieszczenie, co docenią zwłaszcza posiadacze małych łazienek, a brak nóżek ułatwia systematyczne mycie i odkurzanie podłogi.

Każda szafka pod umywalkę oferuje miejsce do przechowywania. Meble mogą być wyposażone zarówno w wysuwane szuflady, drzwiczki i półki, jak i obydwa te rozwiązania na raz. Szafkę pod umywalkę możemy kupić zarówno samą i we własnym zakresie dopasować do niej umywalkę, jak i wybrać bardzo praktyczny zestaw szafki z umywalką – to świetne rozwiązanie, które gwarantuje perfekcyjne dopasowanie obydwu elementów oraz zdejmuje z nas obowiązek szukania ceramiki łazienkowej na własną rękę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl