Na co zwrócić uwagę przy kupnie umywalki łazienkowej?
Na co zwrócić uwagę przy kupnie umywalki łazienkowej?

Jak wybrać umywalkę łazienkową?

Umywalka łazienkowa musi być ładna, łatwa w pielęgnacji oraz dopasowana do stylistyki wnętrza. W sprzedaży dostępnych jest wiele ich rodzajów – począwszy od klasycznych umywalek owalnych, poprzez umywalki okrągłe, a kończąc na umywalkach prostokątnych oraz rozwiązaniach w nowoczesnych, futurystycznych kształtach.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto sprawdzić wszystkie opcje, jakie mamy do wyboru i zastanowić się, która z nich najlepiej odpowiada naszym potrzebom pod względem kształtu, koloru, sposobu montażu, materiału wykonania, a także designu. Warto także zapoznać się z poszczególnymi rodzajami umywalek łazienkowych, które oferuje nasz sklep.

Rodzaje umywalek łazienkowych

Umywalki łazienkowe dzieli się ze względu na sposób montażu, rodzaj zastosowanego do ich wykonania materiału, a także na podstawie rozmiarów. Do wyboru jest klasyczna umywalka łazienkowa ceramiczna, umywalka łazienkowa dolomitowa, a także nowoczesne i designerskie rozwiązania wykonane ze szkła, konglomeratu i innych, nowoczesnych materiałów. Jeśli chodzi o sposób montażu, umywalki dzieli się na ścienne, nablatowe, podblatowe, półblatowe, wpuszczane w blat, naszafkowe i wolnostojące.

Umywalka łazienkowa nablatowa to nowoczesne, bardzo modne i pożądane w ostatnich latach rozwiązanie, które warto rozważyć, zwłaszcza jeśli zależy nam na wizualnym wyróżnieniu ceramiki łazienkowej na tle całego wystroju łazienki. Do wyboru mamy zarówno klasyczne, pojedyncze umywalki, jak i rozwiązania podwójne – umywalka łazienkowa podwójna świetnie sprawdzi się w rodzinnej, większej łazience. Do małego pomieszczenia lub toalety, możemy natomiast wybrać niewielką umywalkę w wersji kompaktowej.

Umywalka łazienkowa – wymiary

Umywalka łazienkowa powinna posiadać wymiary dopasowane do wielkości pomieszczenia. Zbyt duża, będzie nadmiernie wyróżniała się na tle małego pomieszczenia, za mała z kolei „zginie” w dużym, przestronnym pokoju kąpielowym. Umywalka łazienkowa mała to świetny wybór do  niewielkiej łazienki. Posiada zwykle szerokość od 40 do 45 cm, dzięki czemu można umieścić ją zarówno w toalecie, jak i w małej, wąskiej łazience.

Duża umywalka łazienkowa to z kolei idealny wybór do średniej lub dużej łazienki, w której mamy wystarczająco miejsca, aby zmieścić w niej umywalkę o szerokości 80, 90, a nawet 120 cm. W sprzedaży największe umywalki są dostępne zarówno w wersji pojedynczej, z jedną obszerną komorą, jak i jako rozwiązania podwójne, z których mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Umywalka łazienkowa duża może zostać także zastąpiona dwiema mniejszymi umywalkami, na co decyduje się sporo osób mających do dyspozycji sporo miejsca na ceramikę łazienkową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl