Zalety systemu cichego domykania w meblach łazienkowych
Zalety systemu cichego domykania w meblach łazienkowych

Jak zamontować cichy domyk w meblach?

Nowoczesny system cichego domykania to mechanizm, który redukuje hałas i uderzenia mebli podczas zamykania szuflad. Działa on na zasadzie hamulca, który spowalnia ruch prowadnic i delikatnie łączy fronty z korpusem. Dzięki temu zapewnia większy komfort pozostałym domownikom, zmniejsza ryzyko obudzenia mniejszych dzieci i chroni szafki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Inwestycja w cichy domyk to większa wygoda codziennego życia i przedłużenie trwałości mebli.

Instalacja tego mechanizmu nie jest trudna ani czasochłonna. Możesz zająć się nią samodzielnie, zlecić fachowcom lub wykupić taką usługę w sklepie, w którym kupujesz meble łazienkowe. Jak zamontować cichy domyk w swojej łazience? Oto kilka przydatnych wskazówek:

  • wybierz odpowiedni system cichego domykania — na rynku znajdziesz wiele tego typu mechanizmów. Wygodnym rozwiązaniem będzie wybór systemów pochodzących od sprawdzonych producentów wyposażenia łazienkowego lub inwestycja w meble, które fabrycznie z nim występują,
  • przygotuj niezbędne narzędzia — wszystkie elementy niezbędne do montażu powinny znajdować się w zestawie. W instrukcji będą też informacje, jakie akcesoria okażą się przydatne. Najczęściej są to śrubokręt, poziomica, miarka, ołówek i taśma klejąca,
  • zaznacz miejsca montażu — jeśli otwory w meblach nie zostały wcześniej wywiercone, dobrze przymierz system cichego domykania i oznacz, w jakim miejscu należy zamontować zawiasy i prowadnice,
  • przymocuj wszystkie elementy — przykręcając śruby, pamiętaj, by robić to ostrożnie i zgodnie z instrukcjami producenta. Po zamontowaniu sprawdź, czy mechanizm działa płynnie i równo.

 

System cichego domykania możesz zainstalować samodzielnie lub zdecydować się na inwestycję w meble łazienkowe, które fabrycznie są w niego wyposażone. Zaletą drugiego rozwiązania jest większa pewność w kwestii dopasowania wszystkich elementów i sprawnego montażu. W jakich produktach znajdziesz cichy domyk?

Jakie meble zawierają system cichego domykania?

Przemyślane instalacje zapewniają większy komfort korzystania z łazienek i wpływają na ich estetyczne wykończenie. Cichy domyk do szafek łazienkowych sprawia, że meble są bardziej funkcjonalne, a przy tym nowocześnie się prezentują. Z tego powodu jest często stosowany przez uznanych producentów jako standardowe wyposażenie szafek pod umywalkę. Przykładem takiej marki jest Gante, która zapewnia ciche domykanie szuflad w większości swoich kolekcji. Wybierając tego typu produkty, zyskujesz pewność, że montaż wyposażenia przebiegnie sprawnie, a meble łazienkowe będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl