Skuteczne czyszczenie matowych mebli łazienkowych
Skuteczne czyszczenie matowych mebli łazienkowych

Jak czyścić matowe baterie?

Zabrudzenia w postaci osadów z kamienia lub zacieków najczęściej pojawiają się na szafkach pod umywalkę, a także na bateriach łazienkowych. W przypadku armatury regularne czyszczenie wpływa nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na jej niezawodne działanie. Z kolei takie elementy wyposażenia jak bateria umywalkowa matowa są bardziej podatne na uszkodzenia podczas mycia środkami czyszczącymi ze względu na swoją delikatną powierzchnię. Jak zatem dbać o ich wygląd i funkcjonalność bez ryzyka uszkodzeń?

Najważniejszym krokiem podczas mycia matowych mebli łazienkowych i baterii jest wybór odpowiednich narzędzi. Zewnętrzną część armatury najlepiej przecierać miękką ściereczką nasączoną roztworem o obojętnym odczynie. Takie pH uzyskasz za sprawą szarego mydła, rozcieńczonego płynu do mycia naczyń lub przy użyciu specjalistycznych środków. Po umyciu całą powierzchnię należy dokładnie opłukać wodą pozbawioną kamienia, a następnie wytrzeć do sucha. Dzięki temu nawet czarna matowa bateria umywalkowa zachowa swój estetyczny wygląd i funkcjonalność bez widocznych zacieków czy osadów.

Smugi na matowych meblach łazienkowych — jak im zapobiegać?

Czyszczenie mebli łazienkowych roztworem o neutralnym odczynie to godny uwagi sposób na codzienne usuwanie drobnych zabrudzeń i zacieków. Jednak przy większych zanieczyszczeniach woda z szarym mydłem może nie wystarczyć, czego efektem będą smugi na matowych meblach. Wówczas przed myciem należy dokładnie usunąć kurz, a do czyszczenia przygotować miękką ściereczkę z mikrofibry, która nie traci włókien. Z kolei do usuwania osadów i zabrudzeń z matowych mebli świetnie sprawdzi się woda z octem lub płyn do mycia szyb, który nie pozostawia smug. Po umyciu meble należy wytrzeć suchą ścierką z mikrofibry. Dzięki temu zachowasz ich elegancki wygląd i przedłużysz żywotność materiałów.

Skuteczne czyszczenie matowych mebli i armatury wymaga precyzji i wykorzystania dobrze dobranych środków czyszczących. Jednak duże znaczenie ma również wybór wyposażenia od godnego zaufania producenta. Starannie wykonane meble łazienkowe często mają dodatkowe folie ochronne, które ułatwiają utrzymanie ich w czystości. Z kolei w bateriach stosuje się nowoczesne powłoki, które ograniczają powstawanie zacieków nawet przy bardzo twardej wodzie i jednocześnie zapewniają większą wytrzymałość armatury. Tego typu produkty oferuje między innymi sklep Grekon. Zapoznaj się z przedstawionymi meblami oraz bateriami i wybierz wyposażenie, które będzie zachwycało swoją elegancją i funkcjonalnością przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl