Aranżacja łazienki z wykorzystaniem luster
Aranżacja łazienki z wykorzystaniem luster

Lustra stanowią bardzo ważny element wyposażenia każdej łazienki. W domowych wnętrzach pełnią potrójną funkcję – ich zadaniem jest umożliwienie precyzyjnego wykonywania czynności pielęgnacyjnych, optyczne rozjaśnienie wnętrza oraz nadanie mu dodatkowych walorów dekoracyjnych. W związku z tym, w każdej domowej łazience powinno znaleźć się przynajmniej jedno lustro, najlepiej umieszczone ponad umywalką. Sprawdźmy, na jakie rozwiązania szczególnie warto postawić, aby łazienka była równie funkcjonalna co estetyczna w odbiorze!

Lustra w łazienkach aranżacje na korzyść estetyki przestrzeni

Współczesne łazienki to pomieszczenia, w których gra świateł odgrywa bardzo istotną, dekoracyjną rolę. Atrakcyjne, klimatyczne oświetlenie w łazience możemy zapewnić nie tylko dzięki odpowiedniemu doborowi źródeł światła, ale także przy użyciu takich praktycznych rozwiązań, jak lustra. Ich powierzchnia odbija zarówno światło dzienne (w przypadku łazienek wyposażonych w okno), jak i sztuczne, rozjaśniając pomieszczenie oraz nadając mu dodatkowych walorów dekoracyjnych.

Łazienka z lustrami wygląda także na dużo większą, niż jest w rzeczywistości. Tę korzyść docenią w szczególności posiadacze małych łazienek w bloku, którzy poszukują różnych metod na wizualne powiększenie dostępnej przestrzeni. Połączenie luster z jasnymi, najlepiej wiszącymi meblami pozwoli odciążyć optycznie pomieszczenie, nadać mu większej głębi oraz wrażenia przestronności.

Lustra w łazience mogą być umieszczone w dowolnych miejscach. Najczęściej pojawiają się na ścianie nad umywalką, służąc do wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych. Nie jest to jednak jedyne miejsce w domowej łazience, w którym możemy zamontować ten praktyczny dodatek! Lustro możemy umieścić także na ścianie naprzeciw wanny i strefy prysznicowej, a także zagospodarować za jego pomocą wolną ścianę, na której aranżację nie mamy pomysłu.

Praktyczne lustro z szafką łazienkową i dekoracyjne lustra LED

Idealnym rozwiązaniem, którego potencjał warto wykorzystać zwłaszcza w mniejszych łazienkach, są bardzo praktyczne i funkcjonalne zarazem szafki z lustrem. Są to meble dostępne w różnych rozmiarach, które możemy zamontować nie tylko nad umywalką, ale także umieścić nad wanną lub pralką, zapewniając sobie w ten sposób jeszcze więcej cennego miejsca do przechowywania oraz rozjaśniając i wizualnie powiększając pomieszczenie.

Innym, bardzo efektownym i nowoczesnym rozwiązaniem z kategorii luster łazienkowych jest natomiast lustro z podświetleniem LED. Idealnie sprawdzi się do umieszczenia nad umywalką, dostarczając jeszcze więcej światła potrzebnego do komfortowego wykonywania zabiegów higienicznych, a także dodatkowo rozjaśniając i doświetlając pomieszczenie.

Jeśli natomiast poszukujemy ekonomicznego, klasycznego lustra do łazienki, warto zwrócić uwagę na rozwiązania w minimalistycznych, aluminiowych ramkach – złotej, srebrnej i czarnej. Takie lustra są dostępne w szerokiej palecie kształtów, rozmiarów, są przy tym bardzo łatwe w montażu, przez co idealnie odnajdą się w każdej domowej łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl