Aranżacja małej łazienki - jak sobie z nią poradzić?
Aranżacja małej łazienki - jak sobie z nią poradzić?

Starannie przemyślana aranżacja małej łazienki powinna wyróżniać się funkcjonalnością oraz ciekawym designem, który będzie bardzo dobrze odzwierciedlał gust domowników. Ponadto ze względu na niewielką powierzchnię niezwykle ważny okazuje się wybór łazienkowej aparatury oraz mebli, które pozwolą na jak najlepsze wykorzystanie dostępnego miejsca. Z tego też powodu godnym uwagi rozwiązaniem w przypadku aranżacji małych łazienek okazuje się staranne przygotowanie projektu i dobranie urządzeń oraz mebli cechujących się pasującymi do wnętrza wymiarami. Oprócz tego warto wspomnieć, że istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które rozświetlają pomieszczenie i tym samym umożliwiają optyczne powiększenie łazienki.

Na jakie rozwiązania warto zdecydować się w małych łazienkach?

Wiele osób popełnia błąd, uważając, że aranżacja małej łazienki musi wiązać się z koniecznością rezygnacji z niektórych komfortowych rozwiązań lub ze świetnie prezentujących się projektów. W rzeczywistości jednak okazuje się, że odpowiednio dobrane meble do małej łazienki oraz poszczególne urządzenia pozwalają na stworzenie praktycznego i stylowego wnętrza. Jednym z rozwiązań, które zapewniają lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, są zestawy szafek łazienkowych z umywalką - szczególnie te modele, które cechują się kompaktowymi wymiarami oraz pojemnymi szufladami pozwalającymi na przechowywanie kosmetyków czy różnych akcesoriów. Dlatego też w ofercie marki Gante znajdują się starannie wykonane zestawy szafek z umywalkami, które wyróżniają się szerokością dopasowaną do niewielkich łazienek, czyli wynoszącą od 40 do 59 cm.

Oprócz tego w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka mała inspiracje często wyróżniają się wykorzystaniem pryszniców typu walk-in z brodzikiem zamontowanym na równi z podłogą. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze staje się bardziej otwarte i dzięki temu wydaje się optycznie większe. Warto również wspomnieć, że aranżacja małej łazienki z prysznicem walk-in bardzo dobrze sprawdza się u rodzin z małymi dziećmi oraz u osób z różnymi ograniczeniami ruchowymi. W efekcie łazienka cechuje się nie tylko świetnym designem, ale staje się również dostępną dla wszystkich przestrzenią.

Aranżacja małej łazienki, która sprawi, że wnętrze wyda się optycznie większe

Wybór przemyślanych rozwiązań, takich jak zestawy szafek z umywalką, podwieszane regały, prysznic typu walk-in czy podwieszana miska WC, pozwala w pełni wykorzystać dostępne w łazience miejsce i jednocześnie otwiera przestrzeń. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że niezwykle ważne okazują się również odcienie poszczególnych mebli czy płytek - jasne kolory, na przykład różnego rodzaju biele czy beże, bardzo dobrze odbijają światło, wpływając na rozświetlenie całego wnętrza. Podobną funkcję mają lustra, które dodatkowo odbijają część łazienki, czyniąc ją optycznie większą. Z tego powodu  w przypadku małych łazienek dobrym pomysłem okazuje się wybór jasnych mebli oraz nieco większych luster, proponowanych między innymi przez markę Gante.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl