Jak dobrać idealną umywalkę do swojej łazienki?

Jakie wyróżniamy rodzaje umywalek?

Umywalki łazienkowe ze względu na sposób montażu dzielimy na ścienne i nablatowe. Wśród umywalek nablatowych wyróżniamy dodatkowo rozwiązania, które są przeznaczone do montażu na blacie lub umieszczenia w nim w różnym stopniu. Umywalki podblatowe montuje się pod blatem, umywalki wpuszczane w blat mają krawędź widoczną ponad poziomem blatu, a umywalki półblatowe są ukryte w blacie do określonej wysokości.

Oprócz tego, w sklepach dostępne są także umywalki naszafkowe, które są wbudowane w szafkę łazienkową i sprzedawane w zestawie z meblem. Wybierać możemy także spośród umywalek wolnostojących, które są rozwiązaniami o minimalistycznym, nowoczesnym charakterze.

Umywalki łazienkowe możemy podzielić także ze względu na kształt. Do wyboru mamy klasyczne rozwiązania prostokątne, kwadratowe, a także umywalki owalne i okrągłe. Nieco rzadziej spotykane są natomiast umywalki narożne oraz modele asymetryczne, które świetnie odnajdują się zwłaszcza w nowocześnie urządzonych łazienkach.

Nie sposób nie wspomnieć także o różnicach w materiałach – umywalki mogą być zarówno wykonane z klasycznej ceramiki, jak i ze szkła, konglomeratu, kamienia, a nawet odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Wybór idealnej umywalki wymaga więc uwzględnienia osobistych potrzeb względem jej designu i sposobu montażu, a także ich pogodzenia z wystrojem łazienki, jaki planujemy stworzyć.

Jak dopasować umywalkę do osobistych potrzeb? Co warto wziąć pod uwagę?

Idealna umywalka łazienkowa to taka, która pasuje zarówno do naszych potrzeb, jak i do specyfiki wnętrza. Do wyboru mamy zarówno duże umywalki, które świetnie odnajdą się w większych łazienkach i pokojach kąpielowych, jak i mniejsze, kompaktowe rozwiązania, idealne do małych pomieszczeń. Bardzo istotną kwestią jest także wybór odpowiedniego koloru umywalki.

Już dawno w niepamięć odeszły bowiem czasy, kiedy do dyspozycji mieliśmy jedynie klasyczne, białe umywalki – dziś możemy wybierać spośród rozwiązań utrzymanych w niemal dowolnej kolorystyce. Warto jednak pamiętać o zachowaniu spójności i postawić na ceramikę łazienkową w tym samym kolorze. Poszukując umywalki o wybarwieniu innym niż białe, warto zwrócić uwagę na nasze kolorowe rozwiązania – umywalki czarne, czerwone oraz antracytowe. To świetny wybór do nowoczesnych, urządzonych z nutką indywidualizmu łazienek!

Kolejną kwestią, jaką musimy rozstrzygnąć jest to, z jakiego materiału będzie wykonana nasza umywalka. Obok klasycznych umywalek ceramicznych, warto wziąć pod uwagę rozwiązania z konglomeratu, w tym dostępne w naszej ofercie umywalki dolomitowe. Są to szlachetne, kamienne rozwiązania, które wyróżniają się nie tylko swoim unikalnym wyglądem, ale także wysoką trwałością. Okażą się idealnym wprost wyborem do współczesnych, oryginalnie wyposażonych i ciekawie zaaranżowanych łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl