Jak odpowiednio dopasować szafkę do typu umywalki?
Jak odpowiednio dopasować szafkę do typu umywalki?

Szafka pod umywalkę to jeden z podstawowych mebli, które obowiązkowo powinny znaleźć się w każdej domowej łazience. Jej obecność jest szczególnie pożądana w mniejszych pokojach kąpielowych – szafka zapewnia bowiem więcej cennego miejsca do przechowywania, a jednocześnie stanowi podstawę dla umywalki, pozwalając zaoszczędzić miejsce. Stojąc przed jej zakupem, wiele osób zadaje sobie podstawowe pytanie, jak dobrać szafkę do umywalki, aby oba te elementy były idealnie do siebie dopasowane i tworzyły spójną całość. W tym artykule podpowiemy, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Jak dopasować szafkę do umywalki? Jaka szafka pod umywalkę nablatową, a jaka pod blatową?

Szafka i umywalka, która zostanie na niej zainstalowana, muszą być do sobie prawidłowo dopasowane, zarówno pod względem rozmiarów, jak i estetyki. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje umywalek – meblowe, które umieszcza się na samym korpusie szafki, umywalki blatowe, instalowane w wyciętym w blacie szafki otworze oraz umywalki nablatowe, które ustawia się na blacie z wyciętym w nim niewielkim otworem na przyłącza umywalki.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wymiary obu elementów – umywalka powinna zostać prawidłowo dopasowana pod względem rozmiarów do wybranej szafki. Jeśli wybieramy umywalkę meblową, jej wymiary muszą pokrywać się z wymiarami korpusu szafki. W przypadku umywalek blatowych i nablatowych należy natomiast zwrócić uwagę, aby umywalka w żadnym punkcie nie wystawała poza krawędzie szafki i była raczej mniejsza od mebla. Całość powinna tworzyć spójne wrażenie i estetycznie komponować się ze sobą.

Jak dobrać szafkę pod umywalkę? To wcale nie musi być trudne!

Jak widać, dopasowanie umywalki do szafki łazienkowej może okazać się dość problematyczne. Zadania tego dodatkowo nie ułatwia fakt, że w sprzedaży dostępnych jest zarówno całe mnóstwo szafek umywalkowych, jak i potencjalnie pasujących do nich umywalek. Ich zróżnicowanie pod względem wymiarów, rodzaju montażu i estetyki sprawia, że samodzielne stworzenie w pełni funkcjonalnego i estetycznego kompletu może pokazać sporym wyzwaniem. Wcale nie musi jednak nim być! Wszystkich tych problemów można bowiem w bardzo prosty sposób uniknąć, stawiając na gotowe zestawy szafek z umywalką.

W naszej ofercie znajdziesz praktyczne szafki łazienkowe z idealnie dopasowaną do każdej z nich umywalką. Możesz wybierać spośród różnych rozmiarów mebli, typów umywalek oraz ich kolorów i w ten sposób szybko wyposażyć swoją łazienkę w jeden, w pełni funkcjonalny mebel, od razu gotowy do użytkowania.Nasze zestawy szafek z umywalką są wykonane z najlepszych materiałów, w pełni dostosowanych do warunków panujących w łazience. Są dostępne w różnych stylach i wykończeniach, co pozwala na ich idealne dopasowanie do wystroju łazienki. Oprócz zestawów ze standardową białą umywalką, wśród dostępnych w naszej ofercie rozwiązań znajdziesz także ceramikę łazienkową w nowoczesnym kolorze czarnym, antracytowym i czerwonym, które świetnie uzupełnią wystrój nowoczesnych łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl