Jak zamontować umywalkę na szafce łazienkowej?

Umywalkę, którą zakupicie Państwo w zestawie z naszymi szafkami należy osadzić na szafce jedynie za pomocą silikonu sanitarnego. Nie ma potrzeby dodatkowego montowania umywalki do ściany. Silikon umieszczamy na krawędziach stycznych szafki z umywalką oraz styku umywalki ze ścianą. Ta spoina zapobiegnie przemieszczaniu się umywalki i zabezpieczy krawędzie szafki przed wilgocią.

Montaż umywalki na szafce

Szczegółowy sposób montażu umywalki na szafce prezentujemy na poniższym filmie instruktażowym:

 

   Montaż umywalki na szafce krok po kroku 

Proponowane przez nas zestawy szafek łazienkowych z umywalkami wyróżniają się niezwykle łatwym sposobem montażu, który nie wymaga korzystania z trudno dostępnych narzędzi ani nie wiąże się z koniecznością użycia zbyt dużej siły. Dzięki temu cały proces instalacji przebiega wyjątkowo sprawnie i zapewnia stabilne osadzenie umywalki w wyciętej pod nią szafce. Aby ułatwić Państwu montaż zestawu szafki z umywalką, przedstawiamy krótką instrukcję opisującą wszystkie kroki instalacji:

  1. Na samym początku należy nieprzerwalnie rozprowadzić bezbarwny silikon sanitarny na całej krawędzi szafki dopasowanej do wymiarów danej umywalki.
  2. Następnym krokiem jest wypośrodkowanie umywalki względem szafki w taki sposób, aby wszystkie krawędzie idealnie się ze sobą pokrywały, i umieszczenie umywalki na przygotowanych wcześniej krawędziach pokrytych silikonem.
  3. Nadmiar silikonu, który może pojawić się po położeniu umywalki, należy zebrać specjalną gumową kształtką.
  4. Po usunięciu wyciśniętego bezbarwnego silikonu konieczne jest położenie białego silikonu sanitarnego w miejsce łączenia się umywalki ze ścianą, aby uszczelnić krawędzie.
  5. W tym przypadku nadmiar silikonu również należy ściągnąć specjalną gumową kształtką o odpowiednim zaokrągleniu.

 

<< Powrót do działu "Najczęściej zadawane pytania"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl