Szafki do łazienki - wiszące czy stojące?
Szafki do łazienki - wiszące czy stojące?

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć, urządzając od podstaw swoją domową łazienkę, jest sposób montażu mebli łazienkowych. Do wyboru mamy klasyczne meble stojące na nóżkach oraz nowoczesne rozwiązania podwieszone, które są montowane do ściany ponad podłogą. Jest to o tyle trudna decyzja, że obydwa rozwiązania posiadają swoje niewątpliwe zalety i pewne wady. Wybór najlepszego z nich jest więc w dużej mierze bardzo indywidualną kwestią. W podjęciu najlepszej decyzji pomoże jednak poznanie specyfiki obu rozwiązań, którą przybliżamy poniżej!

Klasyczne meble stojące – do jakich wnętrz najlepiej pasują?

Meble stojące to klasyczne, sprawdzone i od lat użytkowane rozwiązania, które także dziś goszczą w wielu polskich łazienkach. Ich kluczową zaletą jest stabilna konstrukcja oraz łatwy, przystępny dla każdego montaż. Nie powinniśmy także zapominać o walorach dekoracyjnych mebli stojących – większość tego typu rozwiązań jest bowiem wyposażona w nóżki, które same w sobie stanowią ozdobę i dodatek dekoracyjny do mebla. Ze względu na swój styl i sposób ustawienia, łazienkowe meble stojące najlepiej prezentują się w klasycznie urządzonych wnętrzach.

Niestety, nie ma rozwiązań pozbawionych pewnych mankamentów. W przypadku mebli stojących trudno mówić o wadach, gdyż są to bardziej elementy decydujące o specyfice ich użytkowania, a nie problemy sensu stricte. Pierwszym z nich są trudności w utrzymaniu czystości w łazience. Nóżki oparte na podłodze mogą bowiem utrudniać sprzątanie pod meblem, a opierająca się na podsadzce konstrukcja wizualnie obciążać pomieszczenie. W związku z tym, meble łazienkowe stojące są polecane głównie do większych łazienek, w których nie zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza.

Nowoczesne meble wiszące – tylko do współcześnie urządzonych wnętrz?

Bardziej nowoczesnym i szczególnie popularnym w ostatnich latach rozwiązaniem są meble łazienkowe wiszące. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają one podwieszaną konstrukcję oraz są pozbawione nóżek. W efekcie, ich umieszczenie w domowej łazience sprzyja utrzymaniu czystości oraz ułatwia zmywanie podłogi. Współczesne meble wiszące to nie tylko szafka pod umywalkę, ale także regały łazienkowe, które mogą zostać umieszczone na dowolnej ścianie łazienki, zapewniając przez to dużo dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Ze względu na swoją wiszącą, nieopierającą się na podłodze konstrukcję, takie meble idealnie odnajdą się w małych pomieszczeniach, gdyż nie będą wizualnie obciążały i zagracały niewielkiej przestrzeni. Ich raczej współczesny design sprawia natomiast, że najłatwiej dopasować je do wystroju wnętrz urządzonych w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce.

Warto jednak wiedzieć, że w sprzedaży, obok standardowych mebli wiszących, dostępne są także meble podwieszane, które można w prosty sposób przekształcić w meble stojące – na wypadek, gdybyśmy jednak zmienili zdanie. Taką możliwość oferuje większość dostępnych w naszym sklepie mebli wiszących, do których można dokupić komplet nóżek, które oferujemy w różnych kolorach i wykończeniach. Dzięki temu można przetestować obydwa rozwiązania i wybrać to, które najbardziej trafia do naszych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl